Tinkama makšties higiena gali sumažinti užsikrėtimo infekcijomis riziką, gali padėti greičiau atsigauti bei išvengti nemalonių simptomų, tokių kaip dirginimas ir išskyros.

Skirkite dėmesio keliems svarbiausiems makšties higienos patarimams

1. Kartą per dieną plaukite savo intymią vietą

Tai reiškia paprasčiausiai tai, kad kartą per dieną turėtumėte naudoti drungną vandenį arba švelnų, natūralų prausiklį.

2. Jeigu nėra dušo, naudokite intymios higienos servetėles

Ypatingai per menstruacijas, šiltesniais mėnesiais arba keliaujant.

3. Save valykite nuo priekio link nugaros

Valant nuo nugaros link priekio labai nesunku perkelti bakterijas nuo išangės į makštį, todėl įsitikinkite, kad niekada nepažeidžiate šios svarbios taisyklės. Naudokite bekvapį ir bespalvį tualetinį popierių, kad išvengtumėte dirginimo.

4. Nedėvėkite sintetinių, aptemptų apatinių drabužių

Sintetiniai audiniai neleidžia odai kvėpuoti, tai lemia padidėjusią kūno temperatūrą ir drėgmę intymioje vietoje. Aptempti drabužiai sukelia trintį, kas gali sukelti mažus odos įplyšimus. Derinyje su padidėjusia šiluma ir karščiu, sukuriamos idealios sąlygos galimai makšties infekcijai. Ilgam laikui rinkitės natūralias medžiagas ir venkite aptemptų drabužių.

5. Po gaktos plaukų šalinimo naudokite raminamuosius produktus

Nesvarbu, ką pasirinksite: ar skusti, depiliuoti vašku, naudoti depiliacinį kremą arba ką nors kitą, visada prieš procedūrą toje vietoje naudokite odos drėkinimo ir raminamuosius produktus, kad išvengtumėte odos sudirginimo.

6. Venkite visų produktų, kuriuose yra dirginančių medžiagų arba alergenų

Tai galioja losjonams, purškikliams, vonios putoms ir t. t. Sudedamosios medžiagos, kurių turėtumėte vengti produktuose, apima prausiklius, kvapiąsias medžiagas, dažiklius, stiprias chemines medžiagas ir konservantus.

7. Nenaudokite muilo, kvapiųjų medžiagų arba dezodorantų, kad intymi vieta kvepėtų maloniau

Kiekviena makštis turi unikalų kvapą ir, nebent yra kokia problema, neturėtų blogai kvepėti. Stiprus kvapas gali būti infekcijos ženklas. Muilas yra itin šarminis ir labai agresyvus švelniai, jautriai intymios vietos odai. Visada rinkitės natūralų intymios vietos prausiklį, kuriame nėra muilo, kvapiųjų medžiagų arba dažiklių.

8. Dažnai keiskite įklotus

Įklotai neskirti naudoti ilgą laiką. Kaip sintetiniai apatiniai drabužiai, įklotai neleidžia odai kvėpuoti ir gali dirginti Jūsų odą bei padidinti infekcijos riziką. Tas pats galioja higieniniams paketams ir tamponams, ypatingai dėl menstruacinio kraujo, kuris yra prie pat odos. Įklotus, paketus ir tamponus visada keiskite kas 3–4 valandas, prieš pat miegą ir ką tik atsikėlus.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis