Bakterinė vaginozė nėštumo metu siejama su rimtesnėmis pasekmėmis, todėl, diagnozavus, turėtų būti gydoma iš karto.

Nėštumas yra pokyčių ir lūkesčių laikotarpis

Mūsų kūno funkcijos daugiausia dėmesio skiria naujai gyvybei mūsų viduje maitinti ir ruošia mus gimdymui, maitinimui krūtimi ir vaiko priežiūrai. Net jei tai yra džiaugsminga, šis laikotarpis gali būti nerimastingas. Greiti pokyčiai, įskaitant hormoninius pokyčius, gali sukelti įvairių nepatogumų ir skausmą. Be to, gali kilti įvairių problemų: įvairios ligos ir infekcijos gali turėti poveikį nėštumui, vaiko vystymuisi arba gimimui. Pavyzdžiui, bakterinė vaginozė nėštumo metu siejama su rimtesnėmis pasekmėmis, todėl, diagnozavus, turėtų būti gydoma iš karto.

Kas yra bakterinė vaginozė?

Bakterinė vaginozė yra vienas iš dažniausių su makštimi susijusių nepatogumų. Ją sukelia makšties mikrofloros balanso sutrikimas ir ji gali turėti lengvų arba sunkių simptomų, pavyzdžiui, baltos arba pilkos vandeningos išskyros, nemalonus žuvies kvapas, sudirginimas ir skausmas makšties srityje.

Net jei šie simptomai yra nemalonūs, jie nėra pavojingi gyvybei ir dauguma atvejų gali būti lengvai išgydyti antibiotikais arba natūraliais produktais, kurie atkuria makšties floros balansą.

Vis dėlto, bakterinė vaginozė nėštumo metu gali turėti rimtesnių pasekmių, įskaitant pirmalaikio gimdymo riziką. Dėl šios priežasties nėščios moterys, įtariančios galinčios turėti bakterinę vaginozę, turi nedelsiant susisiekti su sveikatos priežiūros specialistais.

Kaip gydyti bakterinę vaginozę nėštumo metu?

Vaistų vartojimas nėštumo metu yra labai ribotas, todėl visada reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju arba akušere. Kartais vaistų negalima vartoti dėl galimos rizikos vaikui, bet dažniausiai jų bus vengiama, nes paprasčiausiai trūksta įrodymų, kad rizika neegzistuoja.

Bakterinė vaginozė gali būti gydoma antibiotikais, tokiais kaip metronidazolis, kurio nėštumo metu yra dažniausiai vengiama. Alternatyva – naudoti natūralius produktus, kurie atkuria makšties pH ir leidžia gerosioms bakterijoms atkurti makšties aplinkos floros pusiausvyrą. Kai kurie iš šių produktų gali būti naudojami nėštumo metu, bet, kadangi, kiekviena moteris ir kiekvienas nėštumas yra skirtingas, dėl terapijos reikia pasikonsultuoti su savo daktaru arba akušere.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis