Vaistus ir produktus, kurie gydo candida grybelį, galima nusipirkti be recepto. Tai apima antimikotinius kremus, antimikotinę terapiją geriamaisiais preparatais, probiotikus ir prebiotikus.

Mielės – dažnai pasitaikanti makšties diskomforto priežastis

Viena dažniausiai pasitaikančių makšties diskomforto priežasčių yra makšties pienligė, taip pat žinoma kaip makšties mielės, kandidozė arba tiesiog kandida. Pienligės simptomai apima tirštas baltas išskyras, paprastai aprašomas kaip panašias į grūdėtą varškę, taip pat apima stiprų paraudimą ir niežėjimą vulvos ir makšties srityje. Kasymas gali sukelti papildomą sudirginimą ir skausmą bei deginimo jausmą šlapinantis arba lytinio akto metu. Jeigu patiriame bet kurį iš šių simptomų, būtina susisiekti su savo gydytoju arba ginekologu, kad patvirtintų diagnozę, o tada jis patars Jums, kaip gydyti candida infekciją.

Ar galiu savarankiškai gydyti makšties mieles?

Vaistų ir produktų, kurie gydo candida, galima nusipirkti be recepto. Tai apima antimikotinius kremus, antimikotinę terapiją geriamaisiais preparatais, probiotikus ir prebiotikus bei kitus produktus. Tai reiškia, kad teisingai nustačius diagnozę galėsite gydytis mielinę infekciją be apsilankymo pas sveikatos priežiūros specialistus. Vis dėlto, įprastus pienligės simptomus kartais gali sukelti kažkas kita (makšties sausumas, bakterinė infekcija) arba jie gali užmaskuoti pagrindines lytiniu keliu plintančias ligas su daug rimtesnėmis pasekmėmis. Jeigu nesate tikra, ar Jums makšties mielinė infekcija, arba jei liga tęsiasi, svarbu, kad susisiektumėte su savo gydytoju arba ginekologu, kuris rekomenduotų geriausią gydymo metodą.

Ką galiu padaryti, kad palengvinčiau makšties mielinės infekcijos simptomus?

Šiaip sveikoms moterims makšties pienligė yra gyvybei nepavojinga liga, bet nuolatinis niežėjimas ir dirginimas gali stipriai pakenkti Jūsų seksualinio gyvenimo kokybei, taip pat dėl to gali būti nepatogu eiti į tualetą, sėdėti ilgesnį laiką arba dėvėti aptemptus drabužius. Šaldomasis natūralus gelis ir purškikliai gali suteikti momentinį niežėjimo ir dirginimo palengvėjimą, o naudojami makšties prebiotikai – palaikyti paskirtą terapiją. Taip pat svarbu palaikyti reguliarią makšties higieną, naudojant drungną vandenį arba švelnų intymiosios higienos prausiklį be muilo, vengiant aromatizuotų įklotų ir tualetinio popieriaus bei, esant galimybei, miegoti be apatinių drabužių.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis