Makšties higiena – ne tik prausimasis. Yra daugybė veiksnių, kurie gali pakeisti mikroorganizmų pusiausvyrą, pavyzdžiui, lytinis aktyvumas, sintetiniai apatiniai drabužiai arba gaktos plaukų šalinimas.

Makšties priežiūra yra vienas iš makšties diskomforto prevencijos veiksnių. Intymi vieta turi specifinę mikrobinę florą, kurioje gerosios bakterijos (gaminančios pieno rūgštį) kartu su kitomis bakterijomis palaiko pusiausvyrą. Mikroorganizmai, gyvenantys mūsų makštyse, yra jautrūs antibiotikams, muilui ir kitoms stiprioms cheminėms medžiagoms. Tinkama makšties higiena turėtų apsaugoti ir palaikyti gerąsias bakterijas bei išlaikyti optimalų makšties pH jų augimui. Kadangi makšties higiena paprastai yra sudėtinga tema, pateiksime rekomendacijų sąrašą, kuris Jums padės geriau pasirūpinti intymia savo vieta.

Makšties prausimas

Norint tinkamai rūpintis makštis higiena, intymią vietą galėtumėte plauti kartą per dieną drungnu vandeniu arba švelniu (putų) tirpalu, kuriame nėra muilo, kvapiklių arba dažiklių ir kuris yra konkrečiai skirtas naudoti makšties srityje.

Daugiau ne visada yra geriau: dažnesnis nei vieno karto per dieną prausimasis arba muilo ar šampūnų naudojimas gali pakeisti makšties floros pusiausvyrą. Jeigu nėra jokio tinkamo intymios vietos prausimosi skysčio, geriau naudoti tik vandenį. Jeigu negalima nusiprausti po dušu arba vonioje stovyklaujant, ilgų kelionių metu ir t. t., rekomenduojama naudoti intymios higienos servetėles, kuriose nėra muilo, kvapiklių arba stiprių cheminių medžiagų.

Prevencija ir ką naudinga žinoti

Makšties higiena – ne tik prausimasis. Yra daugybė veiksnių, kurie gali pakeisti mikrobų pusiausvyrą, pavyzdžiui, lytinis aktyvumas, sintetiniai apatiniai drabužiai arba gaktos plaukų šalinimas. Ne visada galime išvengti šių veiksnių, bet turėtume apie juos žinoti, kad skirtume daugiau priežiūros savo makšties sričiai, kai jai to reikia. Egzistuoja įvairūs gaktos plaukų šalinimo būdai ir jų poveikis yra skirtingas. Daugumai jų bendra tai, kad jie intymioje vietoje sukelia niežėjimą ir dirginimą. Kirpimas yra mažiausiai dirginantis plaukelių šalinimo būdas. Jeigu atsiranda sudirginimas, galima padėti naudojant natūralų raminamąjį ir šaldomąjį produktą. Lytiniai santykiai gali pakeisti makšties pH ir atitinkamai sukelti bakterinės floros disbalansą, todėl nusiprausti po lytinio akto yra gera mintis. Venkite dėvėti sintetines kelnes ir dėvėkite medvilninius apatinius drabužius, kurie Jūsų odai leis kvėpuoti. Miegoti geriausia be apatinių drabužių. Kai valotės po tualeto, visada valykite nuo priekio link nugaros, siekiant išvengti, kad žarnyno bakterijos nepatektų į makštį. Menstruacijų metu dažnai keiskite tamponus, higieninius paketus arba menstruacines taureles.

Skirkite daugiau dėmesio savo makšties sveikatai

Turite žinoti, kad Jūsų hormonai gali turėti didelį poveikį Jūsų makšties florai. Net ir moterims, kurios itin rūpinasi savo intymia vieta, gali kilti infekcijų ir diskomfortas. Jeigu jaučiate skausmą, sudirgimą arba niežėjimą, turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją arba ginekologę.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis