Makšties higiena – ne tik prausimasis. Yra daugybė veiksnių, kurie gali pakeisti mikrobų pusiausvyrą, pavyzdžiui, lytinis aktyvumas, sintetiniai apatiniai drabužiai arba gaktos plaukų šalinimas.

Kaip veikia antibiotikai

Antibiotikai yra vaistų grupė, kuri veikia tiek naikindama bakterijas, tiek sustabdydama jų augimą, taip sustabdydama infekciją ir padėdama mūsų organizmui kovoti su liga. Ši vaistų rūšis yra labai plačiai naudojama: tiek nuo gerklės skausmo, tiek nuo organų infekcijų. Nors antibiotikai yra labai efektyvi ir pakankamai saugi vaistų grupė, nėra taikomi pasirinktinai, tai reiškia, kad jie ne tik naikina bakterijas puldami mūsų organizmą, bet taip pat sumažina gerųjų bakterijų kiekį, kurios paprastai gyvena mūsų organizmuose ir ant kūno. Šios gerosios bakterijos nesukelia problemų ir dažnai net yra naudingos mūsų sveikatai. Todėl šių bakterijų naikinimas yra pagrįstai pripažįstamas kaip nepageidaujamas šalutinis gydymo antibiotikais poveikis.

Makšties infekcijos po antibiotikų vartojimo

Gerųjų bakterijų kiekio sumažėjimas suteikia galimybę augti blogosioms bakterijoms ir mielėms. Štai kodėl moterys dažnai susiduria su bakterine vaginoze arba makšties mieline infekcija iškart po ar net vartodamos antibiotikus. Dažnai pasitaiko, kad moteriai naudojant antibiotikus ir siekiant išgydyti makšties infekciją, išgydžius pradinę infekciją, atsiranda antrinė infekcija. Taip nutinka dėl pažeistos makšties floros vartojant antibiotikus, kas padidina pasikartojančių bakterinės vaginozės arba makšties mielinės infekcijos epizodų riziką, tam gali prireikti papildomo gydymo.

Norint apsaugoti save nuo antibiotikų sukeliamų makšties infekcijų, galite naudoti produktus, turinčius prebiotikų. Prebiotikai skatina gerųjų bakterijų, kurios padeda atkurti makšties florą, augimą. Taip prebiotikai užkerta kelią antibiotikų arba kitų veiksnių sukeliamoms makšties infekcijoms ir gali pagreitinti atsistatymą, kai simptomai jau yra atsiradę.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis