Jeigu esate nėščia ir jaučiate tokius simptomus kaip gausios išskyros, niežėjimas ir dirginimas, privalote susisiekti su savo gydytoju arba akušere, kurie ištirs Jūsų atvejį ir paskirs tinkamą terapiją.

Neretai moterys nėštumo metu jaučia kur kas didesnį diskomfortą makštyje negu kada nors prieš nėštumą ar po jo. Pokyčiai, kuriuos patiria kūnas vaisiaus vystymosi ir augimo metu bei maitinant krūtimi, daugiausiai valdomas hormonų lygių ir daro poveikį kiekvienam mūsų gyvenimo aspektui.

Būsimos mamos daug diskutuoja apie pykinimą, svorio augimą ir užsimiršimą, bet nedaugelis pamini, kad makšties mielinė infekcija nėštumo metu gali būti rimta problema, pakenkianti jau ir taip painiam laimingų būsimų tėvų lytiniam gyvenimui. Tačiau, net jeigu makšties mielinė infekcija arba pienligė gali būti rimta, pasikartojanti arba erzinanti, paprastai jos nekelia jokio pavojaus nei motinai, nei kūdikiui. Jeigu, kai prasideda sąrėmiai, turite mielinę infekciją arba pienligę, yra galimybė, kad kūdikis ja užsikrės, tai išsivystys į burnos infekciją.

Vis dėlto, jeigu esate nėščia ir jaučiate tokius simptomus kaip gausios išskyros, niežėjimas ir dirginimas, privalote susisiekti su savo gydytoju arba akušere, kurie ištirs Jūsų atvejį ir paskirs tinkamą terapiją. Nėštumo metu galite saugiai naudoti įprastai skiriamą gydymą ir nereceptines antimikotinės terapijos priemones.

Kokie yra makšties mielinės infekcijos simptomai?

Makšties pienligės simptomai:

  • baltos tirštos išskyros, panašios į grūdėtą varškę
  • niežėjimas ir dirginimas makšties srityje
  • paraudimas ir deginimas šlapinantis.

Kai kurie iš šių simptomų gali atsirasti esant kitoms sąlygoms, tokioms kaip bakterinė vaginozė arba lytiniu keliu plintančios ligos. Kadangi šios sąlygos gali turėti rimtų pasekmių motinai ir kūdikiui, svarbu, kad susisiektumėte su savo gydytoju arba akušere ir aptartumėte Jūsų simptomus.

Pasikartojanti makšties mielinė infekcija nėštumo metu

Kartais, neatsižvelgiant į paskirtą gydymą ir dėl pasikeitusio hormonų lygio, nėščioms moterims pienligė pasikartoja. Candida albicans – mikroorganizmai – atsakingi už daugumą pienligės atvejų gali net tapti atsparūs antimikotiniam gydymui.

Prebiotinis gydymas gali šiek tiek pagelbėti makšties florai, bet, daugeliu atvejų, pats vienas negali išgydyti infekcijos. Jeigu atsidūrėte šioje situacijoje, vienintelis dalykas, kurį galite padaryti – palengvinti simptomus, kol po gimdymo hormonai grįš į „normalų“ lygį. Tai galima padaryti naudojant nereceptinius purškiklius arba gelius, kurie nuramina odą ir sustabdo niežėjimą bei deginimo jausmą. Vis dėlto, kiekvienas nėštumas yra skirtingas, todėl turėtumėte pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu prieš nuspręsdamos intymioje vietoje naudoti kokį nors produktą.

Dalintis