Vienas iš dažniausiai naudojamų gydymo būdų yra padidinti drėgmę makštyje drėkikliais arba lubrikantais.

Dauguma moterų tam tikru jų gyvenimo etapu patirs makšties sausumą. Tai gali būti pakankamai nepatogu, nes gali sukelti tokį diskomfortą kaip makšties niežėjimas, deginimas ir skausmas.

Paprastai moterys makšties sausumą sieja su menopauze. Tai ne visai tiesa, kadangi jis gali pasitaikyti įvairaus amžiaus moterims. Vis dėlto, tai dažnas menopauzės simptomas. Yra daugybė kitų priežasčių.

Makšties sausumo priežastys

Yra daugybė makšties sausumo priežasčių. Viena iš dažniausiai pasitaikančių – estrogeno lygio sumažėjimas. Estrogenas yra moterų lytinis hormonas, kuris makšties sienas palaiko sveikas, išlaikydamas normalų makšties sienų sutepimą, taip pat elastingumą ir rūgštingumą. Kai estrogeno lygis sumažėja, makšties sienos pasidaro ne tokios elastingos, pažeidžiamesnės, taip pat labai sumažėja drėgnumas.

Estrogeno lygio sumažėjimas gali atsirasti dėl keleto priežasčių. Viena jų – menopauzė, taip pat nėštumas ir maitinimas krūtimi. Švitinimas, chemoterapija ir hormonų terapija taip pat gali paveikti Jūsų estrogeno lygį, tai sukelia makšties sausumą.

Natūralų vaginos sutepimą taip pat gali paveikti tam tikrų vaistų, pavyzdžiui, nuo peršalimo ir alergijų, vartojimas, taip pat tokios ligos kaip cukrinis diabetas arba aukštas kraujospūdis.

Simptomai

Sausumą gali lydėti kiti makšties diskomforto požymiai, pavyzdžiui:

  • niežėjimas
  • deginimas
  • gėlimas
  • skausmas
  • skausmas lytinio akto metu

Kaip įveikti makšties sausumą?

Atsižvelgiant į tai, kad yra daugybė skirtingų priežasčių, gali būti sunku rasti tinkamą gydymą. Vienas iš dažniausiai naudojamų gydymo būdų yra padidinti makšties drėkinimą geliais arba lubrikantais. Kitas makšties sausumo gydymo būdas yra padidinti estrogeno lygį.

Vaistinėse galite rasti kelis asmeninės priežiūros produktus, pradedant nuo įprastų lubrikantų iki produktų, kurie atkuria natūralų makšties drėkinimą. Įsitikinkite, kad pasirinkote produktą iš natūralių sudedamųjų medžiagų, kuris palengvins Jūsų simptomus ir palaikys natūralų drėkinimą. „Multi-Gyn LiquiGel“ akimirksniu sumažina makšties sausumą, dirginimą ir niežėjimą.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis