Dauguma atvejų, skausmas lytinio akto metu yra dėl makšties sausumo.

Skausmas lytinio akto metu gali varijuoti nuo nedidelio iki stipraus, bet, kad ir kokio intensyvumo jis būtų, neabejotinai lytinį aktą iš malonaus pavers į nepageidaujamą.

Skausmas akto metu medicininėje kalboje vadinamas dispareunija ir gali sukelti problemų intymiam poros gyvenimui ir, be to, bendrai gali paveikti moters gyvenimą. Dėl šios priežasties svarbu, kad suprastumėte galimas skausmingo lytinio akto priežastis ir ką galite padaryti, kad jų išvengtumėte. Dauguma atvejų moters patiriamas skausmas penetracijos metu yra sukeliamas makšties sausumo.

Kas gali sukelti makšties sausumą?

Šis sutrikimas gali pasireikšti vykstant hormonų pokyčiams, pavyzdžiui, nėštumo metu, maitinant krūtimi arba menopauzės metu.

Makšties sausumo priežastis menopauzės ar nėštumo metu bei maitinant krūtimi yra estrogeno lygio sumažėjimas. Estrogenas yra moterų lytinis hormonas, kuris makšties sienas palaiko storas, elastingas ir drėgnas. Kai estrogeno lygis sumažėja, makšties audiniai suplonėja ir pasidaro ne tokie elastingi, taip pat labai sumažėja drėgnumas, kas sukelia sausumą ir penetracijos metu pažeidžia audinius, dėl to atsiranda skausmas ir uždegimas.

Sausumas taip pat gali būti skausmo priežastis, jeigu pora neskiria pakankamai laiko glamonėms, dėl ko moteris pakankamai susijaudintų ir kas stimuliuoja natūralią lubrikaciją.

Kas gali palengvinti makšties sausumą?

Pabandykite naudoti makšties drėkiklį arba lubrikantą, kurie gali padėti nuo sausumo ir užtikrinti neskausmingą, malonų seksualinį gyvenimą. Pagrindinis šių dviejų produktų tipų skirtumas yra tas, kad drėkikliai skirti kasdieniam naudojimui, suteikia pastovų drėkinimą, kuris padės Jums atlikti ir mėgautis fiziniu aktyvumu nejaučiant trinties ir diskomforto intymioje vietoje, o lubrikantai skirti naudoti prieš aktą, suteikiant neilgai trunkantį efektą.

Kiti atvejai, kurie akto metu gali kelti skausmą:

  • tam tikra lytiniu keliu plintanti infekcija
  • epiziotomija arba plyšimas gimdymo metu
  • tam tikra medicininė būklė, pavyzdžiui, endometriozė ir dubens organų uždegimas
  • psichologinės problemos, pavyzdžiui, stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo fizine išvaizda, baimė arba problemos santykiuose
  • pernelyg skuboti lytiniai santykiai po gimdymo arba po operacijos dubens srityje

Kiti nepatogumai

Jeigu skausmas lytinio akto metu yra susijęs su niežėjimu, deginimu ir patinimu, po kurių gali atsirasti baltų išskyrų, gali būti, kad turite makšties mielinę infekciją. Skausmas taip pat gali atsirasti, jeigu Jums bakterinė vaginozė – abiem atvejais venkite lytinių santykių, kol infekcija bus suvaldyta, o pažeisti audiniai – sugiję. Pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl tinkamo gydymo.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis