Tiek bakterinei vaginozei (BV), tiek makšties mielinei infekcijai yra būdingos neįprastos išskyros, bet išskyrų išvaizda gerokai skiriasi.

Bakterinė vaginozė ir pienligė yra du dažniausiai pasitaikantys nusiskundimai, susiję su makštimi

Daug metų pienligė buvo geriau suprantama ir greičiau pagydoma nei bakterinė vaginozė. Tai vedė į paplitusį klaidingą požiūrį, kad visas neįprastas išskyras, niežėjimą ir skausmą intymioje vietoje sukelia candida grybelis.

Šiandien žinoma, kad bakterinė vaginozė yra tokia pat paplitusi kaip pienligė ir pasitaiko trečdaliui moterų bei yra gydoma visiškai kitaip nei makšties mielinė infekcija. Norint taikyti tinkamą gydymą, moteris pirmiausia turi žinoti, su kuria iš šių dviejų paplitusių problemų kovoja.

Skirtingi simptomai

Tiek bakterinei vaginozei (BV), tiek makšties mielinei infekcijai yra būdingos neįprastos išskyros, bet išskyrų išvaizda gerokai skiriasi. BV paprastai yra būdingos negausios, vandeningos, baltos arba pilkos išskyros su specifiniu žuvį primenančiu kvapu, o pienligei yra būdingesnės tirštos baltos ir į grūdėtą varškę panašios išskyros su silpnu mielių kvapu.

Moterys, kurios turi pienligę, daugiausiai kenčia dėl labai intensyvaus niežėjimo ir sudirginimo, bet ne taip dažnai patiria skausmą lytinių santykių metu arba šlapinantis. Vulvos spalva – rausva arba raudona, kartais su baltomis dėmelėmis, kurių negalima pašalinti. Turint bakterinę vaginozę taip pat dažnai kenčiama nuo dirginimo ir skausmo, bet rečiau – nuo niežėjimo. Makšties aplinkos pH, turint bakterinę vaginozę arba makšties mielinę infekciją, taip pat skiriasi. Normalus makšties pH yra rūgštus, bet turint BV tampa šarmingesnis, o pienligė makšties aplinkos rūgštingumui įtakos neturi. Šis skirtumas yra esminis atliekant labiausiai paplitusius nereceptinius makšties infekcijos testus.

Savidiagnozė

Nei viena iš šių problemų nėra laikoma infekcija – labiau bakterinės floros disbalansu. Vis dėlto, skirtumai tarp bakterinės vaginozės ir makšties mielinės infekcijos ne visada yra aiškūs, kartais net gali būti supainioti su kitų, daug rimtesnių problemų simptomais. Todėl visada geriau pasikalbėti su savo gydytoju arba ginekologu.

Skirtingi gydymai

Bakterinė vaginozė gali būti gydoma antibiotikais, tokiais kaip metronidazolis, arba natūraliais produktais bei prebiotikais, kurie atkuria makšties floros pusiausvyrą. Bakterinės vaginozės gydymas antibiotikais turi kur kas didesnį poveikį palankiai makšties mikroflorai, nes paveikia ir gerąsias bakterijas (pieno rūgšties bakterijas), be to, antibiotikai gali turėti nemalonių šalutinių poveikių.

Natūralūs produktai labiau skirti atkurti gerą makšties florą, o ne dar labiau ją sutrikdyti naikinant tiek patogenines (kenksmingas), tiek gerąsias bakterijas. Panašiai candida gali būti gydoma antimikotiniais preparatais arba produktu, kuris atkuria pusiausvyrą ir stimuliuoja naudingą pieno rūgšties bakterijų florą makštyje. Tuo atveju, jeigu pasirenkate naudoti nereceptinį produktą ir gydytis savarankiškai bei, jeigu simptomai išlieka, rekomenduojama apsilankyti pas savo gydytoją.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis