Bakterinei vaginozei yra būdingos baltos arba pilkos negausios išskyros, stiprus žuvį primenantis kvapas ir, kartais, dirginimas bei skausmas intymioje vietoje, taip pat niežėjimas ir paraudimas.

Ar kada svarstėte, koks yra makšties kvapas?

Kiekviena moteris yra skirtinga: turime skirtingus odos spalvos tonus, plaukų spalvą, nagų stiprumą ir mes visos kvepiame skirtingai. Sveikos išskyros paprastai turi silpną kvapą ir gali būti gausios arba negausios, daugiau ar mažiau gausios, priklausomai nuo menstruacijų ciklo ir esamo hormonų balanso. Atidžiai sekant įprastas išskyras, išmokstame nuspėti savo ovuliaciją arba menstruacijų ciklus. Ir ne tik tai, taip pat gebame atpažinti simptomus (tokius kaip neįprasti spalvos pasikeitimai, padidėjęs išskyrų kiekis arba stiprus žuvį primenantis kvapas) ir žinome, kaip juos apibūdinti, kai kalbame su savo gydytoju arba ginekologu.

Ką reiškia stiprus, žuvį primenantis kvapas?

Sveika makšties flora daugiausia sudaryta iš gerųjų bakterijų (žinomų kaip pieno rūgšties bakterijos), bet taip pat ji gali būti sudaryta iš nedidelio kiekio blogųjų mikroorganizmų. Jie vaginoje kontroliuojami kelių veiksnių: žemo pH, makšties gleivinėje gaminamų antimikrobinių medžiagų arba pieno bakterijų. Pieno bakterijos šią būklę paprastai palaiko pastovią, tačiau kartais išoriniai veiksniai (gydymas antibiotikais, šarminė sperma, netinkama makšties higiena) arba vidiniai veiksniai (hormonų pokyčiai) gali sutrikdyti šią pusiausvyrą ar leisti išvešėti blogosioms bakterijoms, kas pereina į makšties infekciją ir diskomfortą. Tokia būklė vadinama bakterine vaginoze ir jai būdingos baltos arba pilkos negausios išskyros, stiprus, žuvį primenantis kvapas, dirginimas ir skausmas intymioje vietoje bei, kartais, niežėjimas ir paraudimas. Bakterijų mikrofloros disbalanso ir pieno rūgšties bakterijų kiekio sumažėjimo pasekmė – makšties aplinkos pH tampa ne toks rūgštus.

Ką turėtumėte daryti, jeigu Jums pasireiškė šie simptomai?

Bakterinė vaginozė gali būti lengvas sutrikimas, dažnai savaiminis, kuris po kurio laiko gali susitvarkyti, bet kai kuriais atvejais (nėštumo, imunodeficito ir t. t.) gali turėti kur kas rimtesnių pasekmių. Gydytojas įvertins Jūsų atvejį ir paskirs teisingą gydymą, kuris gali apimti antibiotikus. Alternatyva antibiotikams – naudoti natūralius produktus, tokius kaip „Multi-Gyn ActiGel“, kurie atkuria makšties pH ir leidžia gerosioms bakterijoms atkurti floros pusiausvyrą makštyje.

Norite sužinoti daugiau?

Dalintis