Bakterinę vaginozę sukelia padidėjęs makšties bakterijų kiekis.

Ar kada nors pastebėjote keistą kvapą iš savo intymios vietos?

Stiprus, žuvį primenantis kvapas, kuris priverčia tave jaustis nepatogiai? Tai galėtų būti dėl bakterijų disbalanso, kuris taip pat žinomas kaip bakterinė vaginozė (BV).

Kas sukelia bakterinę vaginozę?

Bakterinę vaginozę sukelia padidėjęs makšties bakterijų kiekis. Paprastai vaginoje dominuoja sveikos pieno rūgšties bakterijos, bet, jeigu išsivysto bakterinė vaginozė, pieno rūgšties bakterijas pradeda nustelbti kitos nepageidaujamos bakterijos.

Tiksli šio padidėjimo priežastis yra nežinoma, bet yra keli veiksniai, kurie gali padidinti riziką, pavyzdžiui, seksualinis aktyvumas. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad BV taip pat gali atsirasti nesant seksualinio aktyvumo. Todėl bakterinė vaginozė nėra laikoma lytiniu būdu plintančia liga.

Simptomai

Toliau nurodyti simptomai gali būti bakterinės vaginozės simptomai:

  • blogas, žuvį primenantis kvapas (kuris po lytinio akto gali sustiprėti)
  • negausios, pilkai baltos makšties išskyros
  • retesni simptomai: skausmingas šlapinimasis ir makšties niežėjimas

Kaip gydyti bakterinę vaginozę?

Daugumai moterų bakterinė vaginozė yra neskausminga, bet gali būti gana nemaloni. Gydymas paprastai yra skirtas simptomams sušvelninti. Labiausiai paplitęs bakterinės vaginozės gydymo metodas yra antibiotikai. Jie yra išrašomi tiek tablečių forma, tiek makšties srityje naudojamo produkto forma. Daugumai moterų šis gydymas yra efektyvus, tačiau gali sukelti šalutinių poveikių, tokių kaip pykinimas ir vėmimas. Alkoholio vartojimas kartu su šiuo antibiotiku gali sustiprinti šalutinius poveikius.

Kitas paplitęs gydymo būdas – naudoti asmeninės priežiūros produktus, kurių galite įsigyti vaistinėje arba kosmetikos bei higienos prekių parduotuvėse. Dauguma šių produktų atkuria makšties pH lygį.

Visada įsitikinkite, kad naudojate natūralius produktus, kurie gydo bakterinę vaginozę, taip pat atkuria makšties florą, padeda išvengti būsimų infekcijų. „Multi-Gyn ActiGel“ gydo bakterinę vaginozę (BV) ir padeda malšinti su bakterinėmis problemomis susijusius sudirgimą, jautrumą, paraudimą ir skausmą.

Bakterinė vaginozė nėštumo metu

Kai kuriais atvejais nėštumo metu bakterinė vaginozė gali padidinti komplikacijų, tokių kaip priešlaikinis gimdymas arba persileidimas, riziką. Jeigu laukiatės ir turite į bakterinę vaginozę panašių simptomų, susisiekite su savo gydytoju.

Norite sužinoti daugiau?

Kur galiu įsigyti „Multi-Gyn“ produktų?

Valio! Esate labai arti, kad atsikratytumėte makšties diskomforto! „Multi-Gyn“ produktų galima įsigyti be recepto vaistinėse ir kosmetinių prekių parduotuvėse daugiau nei 50 pasaulio šalių.

Dalintis