Kas yra bakterinė vaginozė?

Daugumos moterų makštis turi kvapą ir paprastai dėl to visai nereikia jaudintis. Vis dėlto, jei iš makšties sklindantis kvapas yra stiprus ir primena sugedusią žuvį – tai gali būti bakterinės vaginozės (BV) ženklas. Bakterinė vaginozė yra dažniausia makšties infekcija, kuri sukelia makšties kvapą ir paveikia net ketvirtadalį Europos moterų. Vaisingo amžiaus moterys turi didžiausią BV riziką, bet susirgti BV  galima esant bet kokio amžiaus. Nors BV sukelia bakterijų disbalansas ir nėra laikoma lytiniu keliu plintančia liga, ji gali padidinti riziką užsikrėsti daug rimtesne liga, pavyzdžiui, chlamidija. Gera žinia, kad BV galima lengvai pagydyti ir jos išvengti su natūraliais produktais, kuriuos galite įsigyti internete arba vaistinėje.

Bakterinės vaginozės simptomai

Perspėjamasis bakterinės vaginozės ženklas yra makšties išskyros su aitriu, žuvį primenančiu kvapu, kuris kartais tampa dar intensyvesnis mylintis arba po lytinio akto, arba menstruacijų metu. Be to, išskyrų tekstūra ir spalva dažnai keičiasi. Galite pastebėti, kad makšties išskyros tampa tirštos ir vandeningesnės, įgauna pilkai baltą spalvą. Kai kurioms moterims makšties srityje taip pat pasireiškia niežėjimas arba dirginimas, bet tai yra gana neįprasta. Apie pusę visų moterų, kurios turi BV, išties neturi jokių simptomų.

Bakterinės vaginozės gydymas

BV paprastai yra gydoma gydytojo išrašytais antibiotikais arba geliais bei kremais, bet daugybei moterų buvo padėta efektyviais nereceptiniais gydymo preparatais. Antibiotikų žala yra ta, kad makštyje jie išvalo tiek gerąsias, tiek blogąsias bakterijas, tai sutrikdo bakterijų pusiausvyrą ir padidina susirgimo kita infekcija riziką. Deja, per 12 mėnesių, neatsižvelgiant į gydymą, apie pusė visų infekcijų pasikartoja. Norint išvengti bakterinės vaginozės infekcijų pasikartojimo, galite išbandyti tokį natūralų produktą kaip „Multi-Gyn ActiGel“ – nereceptinę alternatyvą antibiotikams, kuri išlaiko gerąsias bakterijas ir suteikia greitą palengvėjimą nuo erzinančių BV simptomų. Vyrai lytinių santykių partneriai neturi gydytis nuo BV, bet, jei esate moteris ir turite partnerę moterį, ji taip pat turėtų gydytis, nes moterys lytinių santykių metu viena kitai gali perduoti infekciją. Ypač svarbu gydytis, jeigu esate nėščia, nes BV gali lemti priešlaikinį gimdymą arba mažą kūdikio svorį.

Kaip gydyti bakterinę vaginozę

Norėdamos gydyti bakterinę vaginozę „Multi-Gyn ActiGel“, tiesiog išspauskite nedidelį kiekį ant savo piršto galiuko ir patepkite aplink makšties angą bent du kartus per dieną bent penkias dienas. Turint omenyje, kad gelis yra natūralus ir neturi jokių šalutinių poveikių, galite jį naudoti kada tik norite tam, kad išlaikytumėte makštį sveiką ir išvengtumėte BV bei mielinių infekcijų. Naudokite jį, norėdamos atsikratyti varginančių BV simptomų ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Bakterinės vaginozės priežastys

Neskaitant žarnyno, makštyje yra daugiausiai bakterijų nei bet kurioje kitoje Jūsų organizmo dalyje ir dauguma jų priklauso lactobacillus šeimai. Šios „gerosios“ bakterijos turi dvi pareigas: reguliuoti makšties pH lygį ir prižiūrėti žalingas bakterijas. Tačiau, jeigu pH Jūsų makštyje pakyla virš 4,5, sutrikdoma natūrali pusiausvyra ir žalingos bakterijos gali pradėti nekontroliuojamai augti, taip sukeldamos bakterinę vaginozę. Tyrėjai vis dar iki galo nesupranta šių pokyčių priežasčių, bet yra keli veiksniai, kurie greičiausiai padidina infekcijos riziką. Pavyzdžiui, labiausiai tikėtina, kad bakterinė vaginozė atsiras, jei:

  • rūkote
  • esate nėščia
  • turite kelis sekso partnerius
  • turėjote lytinių santykių su nauju partneriu
  • esate moteris ir turėjote lytinių santykių su kitomis moterimis
  • pernelyg intensyviai prausiate makštį
  • naudojate į gimdą įvedamas kontraceptines priemones
  • makšties traktas nepagamina pakankamai lactobacilli „gerųjų“ bakterijų

Bakterinė vaginozė ar mielinė infekcija?

Bakterinė vaginozė ir mielinės infekcijos yra dažniausios moteris kamuojančios makšties problemos ir kadangi turi panašius simptomus, kartais yra supainiojamos. Turint omenyje, kad abi sukelia natūralios makšties floros disbalansas ir abi jos paprastai yra siejamos su neįprastomis išskyromis, vis dėlto išskyrų išvaizda skiriasi. Tirštos išskyros, grūdėtos ir bekvapės, greičiausiai yra sukeliamos mielinių infekcijų, o negausios, pilkai baltos išskyros, kurios turi sugedusios žuvies kvapą, greičiausiai atsiranda dėl BV. Jei nesate tikra, kas sukelia simptomus arba išbandžius nereceptinį produktą simptomai nepraėjo, apsilankykite pas gydytoją, kad atmestumėte visas lytiniu keliu plintančias ligas arba kitus rimtus sutrikimus.