Makšties priežiūra (kaip pasirūpinti savo makštimi)

Jūsų makštis iš esmės yra sudaryta taip, kad išsivalytų pati, o raktas į gerą makšties būklę yra bendrai savimi rūpinantis, sveikai maitinantis ir sportuojant. Vis dėlto, net sveikai makščiai gali būti naudinga intymios priežiūros rutina. Didžioji dauguma moterų šiandien skuta arba depiliuoja vašku gaktos plaukus, o šie įprasti plaukų šalinimo metodai gali sukelti problemų, tokių kaip sudirginta oda, raudonos dėmės ir nemalonus niežėjimas. Be to, daugybė moterų menstruacijų metu arba pagimdžius, kai jų oda yra jautresnė nei paprastai, jaučia padidėjusį makšties priežiūros poreikį. Intymios priežiūros rutina neturi būti sudėtinga ir gali padėti išvengti diskomforto bei gali padėti jaustis švariomis ir gaiviomis.

Skutimas

Skutimas yra pigus plaukų pašalinimo metodas, kurį galima lengvai atlikti namuose, todėl nestebina, kad tai vis dar dažniausias plaukų šalinimo metodas. Neigiama jo pusė yra ta, kad paprastai sudirgina odą, sukelia niežėjimą, raudonas dėmes, įpjovimus, plaukų įaugimą ir infekcijas. Dauguma moterų pašalina bent dalį savo gaktos plaukų, o stiliai varijuoja nuo nedidelio patrumpinimo iki visiško nuskutimo. Nepaisant pasirinkto stiliaus, visada naudokite aštrų skustuvą ir, prieš skutantis, apsvarstykite makšties plaukų apkirpimą žirklėmis. Laikykitės šių paprastų žingsnių, jei norite laikytis rutinos ir sumažinti sudirgimo riziką:

Nuplaukite vulvą švelniomis, subalansuoto pH putomis, tokiomis kaip „Multi-Gyn FemiWash“, kad nuplautumėte odą ir kad galėtumėte arčiau ir sklandžiau nuskusti.

Užtepkite riebaus skutimosi kremo ir pradėkite skusti plaukų augimo kryptimi, kad išvengtumėte įpjovimų ir įaugusių plaukų. Po kiekvieno perbraukimo skustuvu nuplaukite nuo jo plaukus ir stenkitės nebraukti per tą pačią vietą daugiau nei kartą.

Nusiprauskite, nusisausinkite švariu rankšluosčiu ir, norėdamos malonaus, šaldančio efekto,  užtepkite „Multi-Gyn IntiSkin“. „Multi-Gyn IntiSkin“ nuramina ir drėkina sudirgintą odą.

Prausimas

Reguliarus vulvos (išorinių Jūsų genitalijų dalių) prausimas gali Jums padėti jaustis švarioms ir gaivioms, bet nepersistenkite. Kasdienis vulvos prausimas arba du kartus menstruacijų metu jau yra daug. Intymioje vietoje venkite naudoti kvepiantį muilą ir būtų geriausia, kad rinktumėtės higieninius produktus, kurie skirti specialiai prausti vulvai, pavyzdžiui, „Multi-Gyn FemiWash“.

Menstruacijų metu arba po lytinio akto galite norėti nusiplauti makštį (vidinę genitalijų dalį). Jei taip, praskalaukite ją naudodamos  „Multi-Gyn Vaginal Douche“ makšties plovimo įtaisą – moterims tinkantį suspaudžiamą buteliuką lanksčiu kakliuku. Makšties plovimo įtaisą galite naudoti kartu su specialiai sukurtomis „Multi-Gyn“ tabletėmis arba tiesiog drungnu vandeniu.

Higiena kelyje

Norite nusimaudyti arba atgaivinti, esant kelyje? Tai taip pat galima išspręsti. Nusivalykite „Multi-Gyn IntiFresh“ servetėlėmis, tada užtepkite šiek tiek „Multi-Gyn IntiSkin“, kad atvėsintumėte ir nuramintumėte odą. Ši paprasta rutina efektyviai išvalo intymią vietą ir pašalina kvapą, dėl kurios jausitės gaivios. Abu produktai gali būti naudojami kai tik prireikia ir lengvai telpa į Jūsų rankinę.

Motinystė

Daugybė moterų patiria diskomfortą ir jų oda makšties vietoje laukiantis ir po gimdymo yra jautri. Tuo metu gali kilti poreikis papildyti įprastą savo higienos rutiną specialiai motinystei sukurtais produktais. „Multi-Gyn“ kompresai gali padėti nuraminti jautrią odą ir palaikyti normalų gijimo intymioje vietoje procesą besilaukiant arba po gimdymo.

Patarimai dėl makšties priežiūros

Kalbant apie makštį, atsarga gėdos nedaro. Peržiūrėkite šiuos patarimus dėl intymios priežiūros, kad sumažintumėte sudirginimo riziką ir savo intymią vietą viduje ir išorėje išlaikytumėte sveiką:

  • dėvėkite baltus apatinius drabužius iš natūralių medžiagų, geriausiai medvilnės
  • venkite dėvėti siaurikes
  • apatinius skalbkite bekvapiu skalbikliu ir gerai išskalaukite
  • būtų geriausia, jei miegotumėte be apatinių ir leistumėte makščiai kvėpuoti
  • visada rinkitės specialiai intymiai priežiūrai sukurtus higienos produktus
  • venkite moterų higienos produktų, tokių kaip moteriški purškikliai ir dezodorantai, kvapiųjų aliejų, vonios putų, aliejų, talko ir miltelių
  • sausumui gydyti naudokite vandens arba silikono pagrindo drėkiklį
  • norint sumažinti sausumą lytinio akto metu išbandykite makšties lubrikantą