Ar mano išskyros yra normalios?

Makšties išskyros gali atrodyti kaip neigiamas dalykas, bet gleivės, kurios kartais būna lipnios ir sudrėkina apatines kelnaites, iš esmės yra originali makšties išsivalymo funkcija. Dauguma moterų turi makšties išskyras, kurių dažnis, skysčio kiekis ir tekstūra gali būti labai skirtingi ir asmeniniai. Galite pastebėti, kad jos net keičiasi skirtinguose menstruacinio ciklo taškuose. Prieš pat ovuliaciją gleivės paprastai tampa slidžios ir skaidrios, kaip žalio kiaušinio baltymas ir gausesnės nei įprastai. Po jų paprastai seka kelios sausesnės dienos, o tada grįžta į įprastas baltas, kiek lipnias išskyras. Ovuliacijos metu ir po menstruacijų rausvos arba rudos spalvos dėmės nėra įprastos. Vis dėlto, jei atsiras blogo kvapo, vandeningų, žalsvų, gelsvų, grūdėtų, putotų arba tirštų išskyrų, tai gali būti ženklas, kad kažkas ne visai gerai.

Normalios išskyros:

  • paprastai yra skaidrios, baltos arba šviesiai geltonos;
  • yra bekvapės arba turi šiek tiek aitrų arba saldų kvapą;
  • yra tirštos, lipnios ir drėgnos.

Neįprastos išskyros

Išskyros gali būti svarbus Jūsų makšties sveikatos rodiklis, todėl gerai, jeigu pažįstate savo gleives. Pavyzdžiui, jei pastebite tirštas, baltas ir grūdėtas išskyras, kurios primena grūdėtą varškę, tai greičiausiai sukėlė makšties mielinė infekcija, o labai stiprų kvapą turinčios vandeningos išskyros yra signalinis bakterinės vaginozės (BV) ženklas. Blogo kvapo, žalsvas arba gelsvas išskyras gali sukelti lytiniu keliu plintančios ligos, pavyzdžiui, trichomonozė arba chlamidiozė. Jeigu turėjote nesaugių lytinių santykių, taip pat turite atkreipti dėmesį į rausvas arba rudas dėmes arba išskyras, kurios pasirodo tuo metu, kai paprastai Jums būna menstruacijos: tai gali būti nėštumo ženklas. Jei Jūsų išskyros yra neįprastos, greičiausiai, taip pat turite kitų pastebimų simptomų, pavyzdžiui, niežėjimas, stiprus kvapas, paraudimas, patinimas arba dirginimas.

Ar įmanoma išgydyti išskyras?

Neįmanoma gydyti normalių, sveikų išskyrų ir tikrai nėra tam reikalo. Tačiau, jeigu infekcija arba lytiniu keliu plintančios ligos sukelia blogo kvapo, gausias, baltas, gelsvas, žalsvas, vandeningas arba grūdėtas išskyras – tai kitas reikalas. Priklausomai nuo Jūsų diagnozės, greičiausiai, reikės gydymo. Makšties mielinė infekcija gali būti lengvai išgydyta natūraliu geliu, pavyzdžiui, „Multi-Gyn FloraPlus“, kuris palengvina tokius simptomus kaip išskyros, niežėjimas, dirginimas ir kvapas. Norint išgydyti bakterinę vaginozę, išbandykite „Multi-Gyn ActiGel“. Gelis, efektyviai gydydamas BV,  greitai sumažina išskyras ir kvapą. Abu geliai yra specialiai sukurti išlaikyti sveiką bakterijų flora ir išlaikyti optimalų pH lygį makštyje. „Multi-Gyn FloraPlus“ ir „Multi-Gyn ActiGel“ galite įsigyti internete arba vietos vaistinėje. Jeigu nesate įsitikinusi, ar simptomai Jums atsirado dėl makšties mielinės infekcijos, ar dėl BV, ar dar dėl ko nors kito, apsilankykite pas gydytoją, kad atmestumėte lytiniu keliu plintančias ligas ar rimtesnius sutrikimus, kuriuos reikia gydyti receptiniais vaistais.

Kodėl turiu išskyrų?

Makšties išskyros yra sudarytos iš šiek tiek rūgščių išskyrų, kurias gamina gimdos kaklelis ir kurios slenka makštimi tokio proceso metu išvalydamos negyvas ląsteles ir bakterijas. Be to, kad išskyros valo makštį, jos išlaiko ją drėgną ir apsaugo nuo infekcijų. Moters organizmas kasdien pagamina apie arbatinį šaukštelį išskyrų, pradedant nuo maždaug šešių mėnesių ar metų iki pirmojo menstruacijų ciklo. Srautas paprastai yra intensyvesnis nėštumo metu arba jei esate lytiškai aktyvi, arba jei vartojate kontraceptikus. Senstant ir kai prasideda menopauzė, išskyros gali pasikeisti arba tapti retesnėmis, dėl to gali atsirasti makšties sausumas.