Kodėl niežti makštį?

Jeigu kada nors kentėjote nuo makšties niežėjimo, žinote, kad tai be galo varginantis ir nemalonus makšties sutrikimas. Vulvos niežėjimas ir niežėjimas makštyje yra kur kas dažnesnis sutrikimas nei manote, bet dauguma moterų apie tai kalbėdamos vis dar jaučiasi nepatogiai. Makšties niežėjimas gali kilti dėl daugybės priežasčių, įskaitant infekcijas, dirginančias medžiagas, sausumą ir lytiniu keliu plintančias ligas. Priklausomai nuo to, kas sukelia makšties niežėjimą, egzistuoja saugūs ir efektyvūs gydymo būdai, kurie gali Jums padėti atsikratyti simptomų ir užkirsti jiems kelią.

Kas sukelia makšties niežėjimą?

Egzistuoja kelios makšties niežėjimo priežastys, vienos dažnesnės nei kitos:

  • Makšties mielinė infekcija. Makšties mielinę infekciją sukelia padidėjęs candida albicans grybelio kiekis, kas labai dažnai yra intensyvaus makšties niežėjimo priežastis. Tai ypatingai pasitvirtina nėščioms moterims, nes hormonų pokyčiai nėštumo metu gali sutrikdyti makšties pH balansą.
  • Alergenai arba dirginančios medžiagos. Latekso prezervatyvų arba kvepiančių higieninių produktų, prausiklių arba makšties plovimo priemonių naudojimas gali sudirginti makštį arba dėl jų gali šiek tiek niežėti. Sintetinių apatinių drabužių dėvėjimas, lytiniai santykiai ir jodinėjimas arkliu arba važinėjimas dviračiu taip pat gali sukelti trintį arba niežėjimą makšties srityje.
  • Bakterinė vaginozė (BV). Pagrindiniai BV simptomai yra nemalonus  kvapas ir vandeningos išskyros, bet kartais ji taip susisiejama su makšties niežėjimu.
  • Sausumas. Kai prasideda menopauzė, po gimdymo arba maitinant krūtimi, Jūsų organizmo estrogeno lygis paprastai sumažėja, dėl to Jūsų makšties gleivinė gali suplonėti, išsausėti ir tapti ne tokia elastinga. Tai vadinama makšties atrofija ir gali sukelti makšties niežėjimą.
  • Lytiniu keliu plintančios ligos. Kai kuriais atvejais makšties niežėjimą gali sukelti herpis, gaktos utėlės, trichomonozė ir lyties organų karpos.

Jeigu nesate tikra, kodėl niežti makštyje, susisiekite su savo gydytoju. Labai svarbu nustatyti problemos priežastį, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas, kuris ypatingai svarbus, jei laukiatės.

Makšties niežėjimo gydymas

Obuolių actas, jogurtas, arbatmedžio aliejus, česnakas, kokosų aliejus… Internete gausu taip vadinamųjų makšties niežėjimo gydymo būdų namuose, bet iš tikrųjų nėra jokių jų efektyvumo įrodymų. Kai kurie gydymosi namuose būdai gali net turėti priešingą poveikį, kuris sukelia vulvos ir makšties deginimą ir dirginimą. Jeigu žinote, kad niežėjimą sukėlė makšties mielinė infekcija, saugesnis pasirinkimas ją gydyti nereceptiniu produktu, tokiu kaip „Multi-Gyn FloraPlus“.

Kaip sustabdyti makšties niežėjimą

„Multi-Gyn FloraPlus“ yra prebiotinis gelis, kuris skatina naudingas pieno rūgšties bakterijas makštyje ir akimirksniu palengvina varginantį niežėjimą bei dirginimą, kurį sukelia padidėjęs mielinio grybelio kiekis makštyje. Galite jį naudoti tiek makšties mielinei infekcijai gydyti, tiek palaikyti sveiką mikrofloros pusiausvyrą makšties sityje, ypatingai kai:

  • ką tik baigėsi menstruacijos
  • turėjote nesaugių lytinių santykių
  • vartojote arba tebevartojate antibiotikus
  • turite į niežėjimą, dirginimą ir išskyras panašių simptomų

Jei turite problemų dėl niežėjimo ir norite greito palengvėjimo, naudokite aplikatorių, kad į makštį  išspaustumėte  vienkartinę „Multi-Gyn FloraPlus“ dozę. Norėdamos išgydyti makšties mielinę infekciją, procedūrą pakartokite prieš miegą penkias dienas iš eilės. „Multi-Gyn FloraPlus“ yra natūralus produktas. Priešingai nei tradiciniai priešgrybeliniai gydymo būdai nuo mielinės infekcijos, jis pagerina, o ne sutrikdo makšties florą. Jeigu norite greito palengvėjimo nuo nemalonaus makšties niežėjimo, įsigykite jį čia. Jeigu problema po gelio naudojimo išlieka, susisiekite su savo gydytoju.