Makšties deginimas ir paraudimas

Ar kiekvieną kartą, kai šlapinatės jaučiate deginimo pojūtį? Ar sritis aplink makštį paraudo ir (arba) patino? Galbūt net įžiūrite mažus įtrūkimus arba skauda jautrią vulvos odą? Tada Jums gali būti vaginitas, kas yra tik įmantresnis žodis makšties sudirginimui pavadinti. Daugybė moterų deginimą makšties srityje sieja su šlapimo takų infekcija, makšties sudirginimą taip pat galėjo sukelti makšties mielinė infekcija, bakterinė vaginozė, sausumas arba lytiniu keliu plintančios ligos. Paraudimas ir deginimas makšties srityje paprastai yra lydimi stipraus sudirginimo arba deginančio makšties skausmo ir, jei negydoma, gali neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Priklausomai nuo to, kas sukelia deginimą makšties srityje, egzistuoja daugybė efektyvių nereceptinių gydymo būdų, kurie gali padėti. Kuo greičiau gausite gydymą, tuo geriau!

Deginančio pojūčio makštyje gydymas

Paraudusios ir deginimo pojūčio makšties gydymas skiriasi priklausomai nuo to, kas sukelia simptomus. Viena dažniausių makšties dirginimą sukeliančių priežasčių yra makšties mielinė infekcija, kuri gali būti gydoma „Multi-Gyn FloraPlus“ – saugiu prebiotiniu geliu, kuris stimuliuoja gerąsias makšties bakterijas ir akimirksniu suteikia palengvėjimą nuo dirginimo ir niežėjimo. Dėl BV išbandykite „Multi-Gyn ActiGel“. Šis gelis turi tiesioginį raminamąjį poveikį sudirginimui ir kitiems makšties sutrikimams. Jeigu įtariate, kad simptomus Jums sukelia makšties sausumas, rinkitės „Multi-Gyn LiquiGel“, kuris padeda išvengti dirginimo, išlaikydamas makšties ir jos audinių sutepimą. Visi trys geliai yra natūralūs produktai, kuriuos galite įsigyti internete arba vietinėje vaistinėje be recepto. Jeigu išbandžius nereceptinį produktą dirginimas ir deginantis makšties pojūtis  nepraeina, tai gali būti rimtesnės infekcijos arba lytiniu keliu plintančios ligos, kuri turi būti gydoma antibiotikais arba kitais receptiniais vaistais, ženklas. Jeigu nesate tikra, kas Jums sukelia simptomus, visada pasitarkite su savo gydytoju, nes taip sužinosite diagnozę ir gausite tinkamus vaistus.

Deginančio pojūčio makštyje  palengvinimas

Makštį kartais sudirgina alergenai ir dalykai mūsų aplinkoje, kurių niekada neįtartumėte. Keli paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išlaikyti Jūsų makšties sritį sveiką ir suteikti palengvėjimą nuo paraudimo, deginimo ir kitų varginančių makšties simptomų:

  • dėvėkite tik neaptemptus, iš 100 % medvilnės pagamintus apatinius drabužius
  • neprauskite savo makšties daugiau nei kartą per dieną
  • venkite naudoti muilą, purškiklius ir kvapiklius makšties srityje
  • venkite naudoti kvepiantį tualetinį popierių, tamponus, įklotus ir kitus kvapius higienos produktus
  • miegokite be apatinių drabužių
  • venkite dėvėti aptemptas kelnes ir būti su drėgnu maudymosi kostiumu

Makšties deginimo priežastys

Dirginimas, paraudimas ir deginimas makšties srityje yra dažniausi kelių makšties sutrikimų simptomai. Dažnai, bet ne visada, tai yra pokyčių bakterinėje floroje ženklas, dėl to padidėja žalingų mikroorganizmų ir sumažėja gerųjų bakterijų, kurios kontroliuoja makšties rūgštingumą ir saugo ją nuo infekcijų. Paprastai paraudimas, deginimas ir skausmingas šlapinimasis yra lydimi kitų simptomų, kurie gali padėti paaiškinti pagrindinę problemą.

  • Makšties mielinė infekcija. Deginimo pojūtis makšties srityje ir stiprus niežėjimas bei gausios, baltos išskyros, kurios primena grūdėtą varškę, paprastai nurodo makšties mielinę infekciją.
  • Bakterinė vaginozė (BV). Jeigu Jūsų makštis ir makšties išskyros turi stiprų, žuvį primenantį kvapą, dėl sudirginimo greičiausiai yra kalta BV.
  • Makšties sausumas. Neįprastos išskyros, niežėjimas dažnos šlapimo trakto infekcijos ir deginantis makšties skausmas lytinio akto metu gali rodyti makšties sausumą, ypač jei Jums menopauzė arba jeigu neseniai ją patyrėte.
  • Lytiniu keliu plintančios ligos. Kelios lytiniu keliu plintančios ligos gali sukelti paraudimą ir deginimą makšties srityje. Visada susisiekite su savo gydytoju, kai pastebite skausmingas pūsleles, neįprastas išskyras, pilvo skausmą, patinimą aplink makštį arba kraujavimą po lytinio akto ar prieš menstruacijas.