Kodėl makštis turi kvapą?

Sveika makštis gali turėti skirtingą kvapą – saldų, aitrių, muskuso arba žemės – todėl kiekvienos moters makšties kvapas yra unikalus. Švelnus makšties kvapas paprastai yra visiškai normalu ir nereikia dėl to jaudintis. Jį gali sukelti Jūsų dietos pasikeitimas, hormonų lygis, menstruacijų ciklas arba makšties bakterijos. Lytinių santykių turėjimas arba prakaitavimas taip pat gali paveikti makšties kvapą. Tačiau, jei pastebite stiprų kvapą, primenantį supuvusią žuvį, tai gali būti infekcijos ženklas. Žuvį primenantis kvapas yra dažnas bakterinės vaginozės – sutrikimo, kurį sukelia makšties floros disbalansas – simptomas. Bakterinė vaginozė (BV) skatina nekontroliuojamą žalingų bakterijų augimą, kurios sunaikina gerąsias bakterijas, kurios reguliuoja makšties pH lygį. Be to, kad sukelia blogą makšties kvapą, bakterinė vaginozė gali pakeisti makšties išskyrų spalvą ir tekstūrą, paversdama jas pilkšvai baltomis ir ne tokiomis gausiomis kaip įprastai. Taigi, nemalonus makšties kvapas dažnai yra vienintelis pastebimas bakterinės vaginozės simptomas. Nors nemalonus  makšties kvapas gali  neigiamai paveikti Jūsų gyvenimo kokybę, jis gali būti lengvai išgydomas.

Kaip atsikratyti makšties kvapo

Bakterinė vaginozė paprastai yra gydoma antibiotikais, tačiau natūralūs, nereceptiniai produktai, tokie kaip „Multi-Gyn ActiGel“ taip pat yra efektyvūs ir švelnesni organizmui. Tuo metu kai antibiotikai nesirinkdami naikina makšties bakterijas, „Multi-Gyn ActiGel“ blokuoja tik žalingus mikroorganizmus, tuo pačiu padėdama gerosioms bakterijoms. Norėdamos išsigydyti bakterinę vaginozę ir sumažinti nemalonų makšties kvapą, gelį naudokite bent du kartus per dieną bent penkias dienas. Jeigu nesate tikra, ar blogą kvapą sukėlė bakterinė vaginozė arba jei gydymas nepadeda, susisiekite su gydytoju. Gali būti, kad yra kita blogo kvapo priežastis, pavyzdžiui, lytiniu keliu plintančios ligos arba makštyje kelias dienas ar net savaites pamirštas ir paliktas tamponas. Taip, pasitaiko ir dažniau negu manote!

Kaip atsikratyti blogą kvapą turinčių išskyrų

Taip kaip makšties kvapas, blogą kvapą turinčios išskyros gali būti gydomos „Multi-Gyn ActiGel“. Naudokite jį bent du kartus per dieną penkias dienas, kad išgydytumėte atsiradusią BV infekciją ir sumažintumėte išskyras.

Ar galiu užkirsti kelią blogam makšties kvapui?

Tinkama higiena gali padėti išvengti makšties kvapo, bet nepersistenkite! Makštis, gamindama išskyras, pati išsivalo, o pernelyg intensyvi higiena gali ją išsausinti ir sudirginti. Tiesiog nuplaukite makšties išorę (vulvą) paprastu, šiltu vandeniu arba naudokite švelnų, bekvapį muilą kaip „Multi-Gyn FemiWash“ ir kruopščiai nusausinkite švariu rankšluosčiu. „Multi-Gyn FemiWash“ yra švelnios ir subalansuoto pH putos, kurios gali būti saugiai naudojamos Jūsų intymiai vietai plauti ir atgaivinti, priešingai nei kvapnūs muilai, kurie gali neigiamai paveikti pH lygį ir jautrią bakterijų pusiausvyrą makštyje. Paprastai pakanka nusiprausti kartą per dieną, išskyrus menstruacijų ciklo metu; tada galite norėti nusiprausti dažniau, kad išvengtumėte makšties kvapo. Nepamirškite nusiplauti tarpvietės (srities tarp makšties  ir išangės). Tiek „Multi-Gyn ActiGel“, tiek „Multi-Gyn FemiWash“ galite įsigyti čia.

Daugiau patarimų, kaip išlaikyti makštį sveiką ir be nemalonių kvapų:

  • dėvėkite tik baltus, iš 100 % medvilnės pagamintus apatinius drabužius, kurie makščiai leidžia kvėpuoti
  • apatinius savo drabužius plaukite švelniu muilu ir kruopščiai išskalaukite
  • venkite naudoti audinių minkštiklius
  • venkite naudoti moterų higienos priemones, pavyzdžiui, higieninius paketus, vonios aliejų, kvapiuosius aliejus, talką, drėgnąsias kvapiąsias servetėles ir makšties dezodorantus
  • lytinių santykių metu naudokite prezervatyvą, kad apsisaugotumėte nuo lytiniu keliu plintančių ligų